/Files/images/dokumentatsya/2023/SELFIE/selfie.png

Раді повідомити, що наш заклад освіти бере участь у проєкті "SELFIE. Впровадження у закладах освіти Львівщини"

Координатором впровадження онлайн-інструменту SELFIE у нашому закладі є заступник директора з навчально-виховної роботи Качмар Наталія Леонідівна.

Онлайн-опитування у Ваньковицькому ЗЗСО І-ІІ ступенів відбудеться серед учнів 5-9 класів, учителів та керівництва закладу у період з 06 березня 2023 року по 24.03.2023 р.

Про SELFIE

Що таке SELFIE?

SELFIE – це безкоштовний, простий у використанні онлайн-інструмент для саморефлексії шкіл, спрямований на те, щоб допомогти оцінити ефективність впровадження інноваційних цифрових технологій в освітньому процесі, з’ясувати, на якому етапі цифрового розвитку знаходиться заклад освіти.

SELFIE – проєкт Європейської комісії. SELFIE (Self-reflection on Effective Learning byFostering the Use of Innovative Educational Technologies) наразі доступний 24 офіційними мовами Європейського Союзу та 7 мовами інших країн. З 2021 року для українських закладів освіти вперше з’явилась можливість користуватися інструментом українською мовою.

Інструмент SELFIE розроблено Спільним дослідницьким центром Єврокомісії (JRC) у тісній співпраці з експертами – представниками навчальних закладів, міністерств освіти і дослідницьких інститутів країн ЄС. Партнерами проєкту виступили також Європейський фонд освіти (ETF), Європейський центр професійної підготовки та Інститут ЮНЕСКО з інформаційних технологій в освіті.

Використання інструменту SELFIE надає можливість керівникам закладів освіти виконувати свої професійні обов’язки відповідно до стандарту, а саме:

• допомагає закладам загальної середньої освіти та вчителям йти в ногу з часом, реалізовувати демократичний підхід до управління, втілювати на практиці можливості шкільної автономії та академічної свободи;

• організовувати моніторинг діяльності закладу освіти щодо процесів цифровізації та ефективності використання сучасних цифрових технологій;

• підбирати і застосовувати методи і методики збору інформації та інструменти для вивчення освітніх і управлінських процесів у закладі загальної середньої освіти;

• використовувати різні види і форми контролю в залежності від його мети;

• здійснювати рефлексію управлінської діяльності;

• ефективно реагувати на зміни і управляти ними.

Що вимірює SELFIE?

Через низку запитань для вчителів, керівників та учнів SELFIE вимірює ефективність використання цифрових технологій для навчання у вашому закладі. Питання для керівників шкіл зосереджуються головним чином на стратегіях та практиках, пов'язаних із використанням цифрових технологій на рівні закладу освіти. Питання для вчителів полягають у тому, щоб охопити практику викладання, а для учнів - їх досвід та навчальні практики, пов’язані з використанням цифрових технологій. Заклади освіти можуть налаштувати інструмент, додаючи власні запитання, які відповідають їхньому контексту та потребам.

SELFIE не вимірює та не порівнює знання чи навички користувачів, а також не оцінює та не порівнює заклади освіти між собою будь-яким чином. Це інструмент лише для самоаналізу стану цифровізації та ефективності використання цифрових технологій у кожному конкретному закладі освіти.

Конфіденційність даних

SELFIE - це інструмент лише для закладу освіти, особисті дані учасників опитування не збираються.

Усі відповіді, надані через SELFIE, є анонімними. Окремих учнів, вчителів, керівників чи інших працівників, які відповідають на запитання та висловлююють свої думки, не можна ідентифікувати особисто.

Кожен заклад є власником звіту SELFIE, який не передається іншим, якщо заклад не вирішить зробити це самостійно.

Жодна інша організація, включаючи Європейську комісію, не може відстежувати відповіді для окремої закладу освіти.

SELFIE розміщується на сервері, що належить і управляється Європейською комісією, і агреговані дані відповідають правилам обробки даних Комісії.

Анонімізовані та зведені дані можна використовувати лише для цілей розробки політики цифровізації та досліджень, і ніколи - для комерційних цілей.

З чого складається SELFIE?

Інструмент SELFIE містить три онлайн анкети, по одній для кожної з трьох груп користувачів: для керівників закладу освіти, вчителів та учнів, які заповнюються на анонімних та добровільних засадах. Учасникам пропонуються короткі твердження і запитання з простою шкалою відповідей від 1 до 5, де 1 – найнижча оцінка та 5 – найвища.

У SELFIE використовується кілька різних шкал залежно від формулювання запитання. Також існує невелика кількість відкритих питань, на які користувачів пропонують відповісти своїми словами.

Питання, що охоплюють такі області як лідерство, інфраструктура, підвищення кваліфікації вчителів і здатність учнів використовувати ІКТ, складені з урахуванням особливостей кожної групи респондентів. Таким чином, учні відповідають на питання про навчальний процес з власного досвіду, вчителі – про підвищення кваліфікації та практики викладання, керівництво закладу – про планування і будування загальної стратегії.

Переваги використання SELFIE:

• У SELFIE беруть участь всі учасники освітнього процесу - керівництво, педагоги і учні, – це дає можливість побачити всеосяжну картину багатьох областей діяльності школи.

• Оскільки кожна освітня установа унікальна, в SELFIE можна додавати запитання та твердження відповідно до власних особливостей та потреб.

• SELFIE – безкоштовний інструмент. Відповіді знеособлені, а дані надійно захищені.

• Пройшовши опитування SELFIE, кожен заклад освіти отримує свій власний інтерактивний звіт зі змістовними даними і аналітикою сильних і слабких сторін.

Результат SELFIE:

На основі отриманих відповідей SELFIE генерує своєрідний зріз сильних і слабких сторін закладу освіти в сфері використання цифрових технологій в навчальному процесі.

Чим більше респондентів візьме участь в опитуванні, тим точнішими будуть його результати.

Отриманий звіт допомагає адміністрації закладу освіти проаналізувати поточний стан, інтерпретувати результати задля розробки плану заходів щодо впровадження і використання ІКТ, для подальшої більш ефективної цифрової трансформації закладу, для звітування або звернень до засновників закладів освіти, місцевих органів влади тощо. На більш пізніх етапах, SELFIE можна використовувати для порівняльного аналізу прогресивних показників і внесення коригувань до стратегічного плану розвитку закладу освіти, до планів заходів, а також створення стратегії цифрової трансформації закладу освіти або стратегічного плану дій.

Зазвичай SELFIE проходять щороку, щоб керівники закладу освіти могли відстежувати прогрес і виявляти необхідні додаткові дії. Однак за потреби опитування можна проходити до трьох разів протягом одного навчального року.

Що отримає заклад освіти від участі в проєкті?

Після завершення опитування усіх цільових груп учасників освітнього процесу, додаток SELFIE сформує наочний та інтерактивний звіт для закладу освіти за зведеними результатами. Надані результати повністю анонімні.

Звіти належать закладам освіти і тільки вони мають доступ до даних.

Результати можна використовувати при розробці стратегії розвитку закладу освіти та/або стратегії цифровізації, при підготовці плану роботи та визначенні пріоритетів, для підготовки до інституційного аудиту чи подання матеріалів до участі у грантових проєктах.

Заклад освіти може використовувати інструмент в подальшому та проводити такі опитування регулярно, щоб відстежувати зміни, отримувати порівняльні звіти, коригувати план розвитку закладу тощо

Кiлькiсть переглядiв: 91

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.